Atrakcje

Atrakcje w pobliżu
Atrakcje w pobliżu

Atrakcje w pobliżu

Gościniec Mała Bawaria położony jest przy czarnym szlaku prowadzącym do najpiękniejszych w Sudetach Wodospadów – Wodospadu Kamieńczyka i Wodospadu Szklarki. Bliskość wyciągu krzesełkowego na Szrenicę jest dodatkowym atutem dla gości preferujących mniej forsowne wycieczki w góry.


Górska turystyka piesza, która właśnie w Karkonoszach ma najstarsze tradycje w Europie, staje się coraz bardziej popularną formą wypoczynku rodzinnego. Dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna sprawia, że Karkonosze są górami przyjaznemu każdemu turyście.

Rowery
Rowery

Rowery

Wokół Szklarskiej Poręby wytyczono system górskich tras rowerowych o łącznej długości ponad 500km. Trasy rowerowe prowadzą leśnymi drogami i szlakami turystycznymi w najpiękniejsze zakątki Karkonoszy i Gór Izerskich.


Gościniec Mała Bawaria położony jest przy jednej z najbardziej malowniczych tras rowerowych.

Trasa nr 3, Trasa Radiowej Trójki
Trasa nr 3, Trasa Radiowej Trójki

Trasa nr 3, Trasa Radiowej Trójki

Trasę można określić jako Dużą Szklarską Pętlę, ponieważ prowadzi wokół miejscowości, umożliwiając zwiedzenie wielu ciekawych miejsc. Jest to jednak trasa trudna, wymaga dobrego sprzętu i sporych umiejętności. Mniej wprawni rowerzyści będą musieli na niektórych odcinkach prowadzić rower. Długość trasy 20 km.
Początek na Skwerze Radiowej Trójki, dalej prowadzi kolejno – przez centrum, obok Starej Chaty Walońskiej – tu uwaga! Koniecznie trzeba zajrzeć do Mistrza Walońskiego, który może oczyścić Was z wszelkiego paskudztwa. Jego dobre rady przydadzą się w dalszej drodze a szczęśliwcom, może uda się znaleźć skarb waloński. Przejeżdżamy obok Wodospadu Szklarki i dalej jedziemy przez Szklarską Porębę Dolną do Zakrętu Śmierci. Z Zakrętu Śmierci kierujemy się na Białą Dolinę, stamtąd do Rozdroża pod Kamieńczykiem, do dolnej stacji wyciągu na Szrenicę obok Gościńca Mała Bawaria i z powrotem na Skwer Radiowej Trójki.

Sporty zimowe
Sporty zimowe

Sporty zimowe

Miłośnicy sportów zimowych docenią zaledwie 100m odległość od największego centrum narciarstwa zjazdowego – SkiAreny Szrenica (www.sudetylift.com.pl) oferującego 20km tras zjazdowych z najdłuższą w Polsce nartostradą „Lolobrygida” – 4444m oraz Trasą Zjazdową FIS popularnie zwaną, nomen omen „Ścianą”.


Szklarska Poręba jest obecnie największym ośrodkiem narciarstwa biegowego w Polsce, a ta dyscyplina sportu i rekreacji staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. W Górach Izerskich zlokalizowany jest Ośrodek Narciarstwa Biegowego (dzielnica Jakuszyce), który oferuje ponad 100km tras wyczynowych i spacerowych, a walory tego miejsca doceniają również miłośnicy sportów zaprzęgowych www.biegpiastów.pl

Partnerzy i rekomendacje

julia Zobacz Gościniec Mała Bawaria w serwisie mojekonferencje.pl termy MyBenefit noclegi